خانه / بلاگ / معرفی سانترال پاناسونیک TDA و TDE

معرفی سانترال پاناسونیک TDA و TDE

سانترال TDA

این دستگاه ها از محصولات شرکت پاناسونیک هستند که در واقع تکمیل شده ی مدل قدیمی تر سانترال ها یعنی همان دستگاه های TES هستند.

این سری از دستگاه ها به سانترال های پرظرفیت معروف هستند که در جهت پاسخگویی به نیازهای مختلف مشتریان تولید و در بازار عرضه شده اند.

سانترال پاناسونیک TDA دارای قابلیت های مختلفی هستند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. علاوه بر این می توان گفت که این دستگاه ها نسبت به سانترال های جدیدتر امکانات کمتری دارند.

در واقع می توان گفت سانترال های جدیدتر پیشرفته تر بوده و امکانات بیشتری را در اختیار مشتریان قرار می دهند. این پیشرفت سانترال ها همزمان با پیشرفت تکنولوژی در سراسر دنیا اتفاق افتاده است.

مزیت سانترال پاناسونیک TDA

ظرفیت بالا در خطوط داخلی و شهری سانترال پاناسونیک

اولین مزیتی که برای این دستگاه های سانترال می توان به خوبی مشاهده نمود، ظرفیت بالای این دستگاه در برقراری ارتباطات مختلف است.

ظرفیت خطوط داخلی در این سانترال ها افزایش یافته است. در سانترال های قدیمی تر مانند سانترال 824ما فقط می توانستیم از ۲۴ خط داخلی مختلف استفاده نماییم که این قابلیت برای سانترال هایا TDA100/۲۰۰/۶۰افزایش چشم گیری داشته است.

ظرفیت خطوط شهری نیز در این سانترال ها افزایش یافته است در حالی که در سانترال های قدیمی تر نهایت ظرفیت استفاده از خطوط شهری ۸ عدد بود.

لینک کردن دستگاه های سانترال پاناسونیک TDA

 یکی دیگر از مزیت دستگاه های سانترال سری TDA توانایی لینک کردن این سانترال ها به همدیگر در فواصل مختلف می باشد.

لینک کردن این دستگاه ها با همدیگر باعث می شود تا بتوانیم به راحتی از ارتباطات داخلی میان آن ها استفاده نماییم.

صرفه جویی در هزینه ها

 در سانترال های قدیمی تر برای راه اندازی خطوط داخلی هایبریدی لازم بود که حتماً از دو زوج سیم استفاده نماییم.

اما همزمان با پیشرفت تکنولوژی و تولید سانترال های سری TDA و همچنین پشتیبانی این سانترال ها از خطوط دیجیتال، می توان به راحتی از یک زوج سیم برای برقراری ارتباط و راه اندازی دو خط مختلف استفاده نمود و بدین صورت در هزینه های کابل کشی و سیم کشی های مختلف شرکت و یا سازمان صرفه جویی نمود.

افزایش تعداد کانال های تلفن گویا

 یکی دیگر از مزایای این سانترال ها افزایش تعداد کانال های دیزا یا همان اپراتور خودکار نسبت به مدل های قدیمی تر می باشد.

در مدل های قدیمی تر دستگاه های سانترال نهایتاً می توانستیم از ۲ یا چهار کانال دیزا برای دستگاه ها استفاده نماییم.

اما برای سانترال های سری TDA با اضافه شدن کارت آپشنال و راه اندازی آن می توان با توجه به نیاز شرکت و سازمان و همچنین نوع دستگاه استفاده شده، تعداد کانال های دیزا را به ۶ یا ۸ یا … افزایش داد.

راه اندازی داخلی های IP در سانترال پاناسونیک tda

 در دستگاه های سانترال سری TDA می توان به راحتی با نصب کارت مورد نظر، داخلی IP را در نقطه ای دیگر فعال نمود و از طریق شبکه بتوان با آن ارتباط داخلی با کیفیتی برقرار نمود.

نصب آنتن های دکت

برخی از سازمان ها مشاهده می شود که فاصله ی بین قسمت های مختلف زیاد است یا اینکه در طبقات مختلفی وجود دارند.

این سازمان ها اگر از دستگاه های سانترال سری TDA استفاده کنند می توانند به راحتی با نصب آنتن های دکت مشکلات برقراری ارتباط را به راحتی حل نمایند و از خطوط مختلف داخلی آنالوگ و IP استفاده نمایند.

نصب این آنتن ها باعث می شود تا بتوانیم به راحتی در فواصل طولانی از تلفن های بیسیم آنالوگ مختلف استفاده نماییم.

سانترال TDE

این سری از سانترال ها جز سانترال های پرظرفیت پاناسونیک محسوب میشن و توان بالایی دارند. قابلیت شبکه شدن آنها امتیازی است که نسبت به سری TDA دارند. در تکنولوژی آنها راه اندازی بسترهای کنترل سیپ لحاظ شده.

از لحاظ فیزکی و ظاهری بدنه محکم این نوع سانترال باعث شده پایداری بالایی داشته باشند و همچنین در صنعت مورد استفاده باشند.

TDEها توان راه اندازی تمام خطوط شهری مخابرات و بسترهای ویپ و همچنین سیپ ترانک ها یا همان خطوط پنج رقمی مخابرات را در کمترین و سریع ترین زمان ممکن دارند.

این نوع سانترال بیشتر مناسب ارتباط دفاتر مختلف شرکت های بزرگ است. همچنین میدانیم در بیس اولیه این دستگاه هیچ اسلاتی وجود ندارد و برای استفاده از تمام ظرفیت این سانترال باید اسلات های مربوطه را قرار داد.

کارت دیزا ( تلفن گویا ) به صورت پیش فرض بر روی این سانترال نصب نیست و برای داشتن اپراتور باید این کارت تهیه شود و بر روی اسلات آپشن قرار بگیرد. این دستگاه می تواند خطوط آنالوگ و دیجیتال را با حذف اکو و کیفیت بالا راه اندازی کند.

تفاوت سانترال پاناسونیک سری TDA و TDE

در واقع اصلی ترین تفاوت سانترال پاناسونیک سری TDA و TDE در نوع دسترسی آن ها به شبکه می باشد. بر خلاف مدل TDE که خود به صورت پیش فرض امکان اتصال به شبکه را دارد برای مدل TDA نیاز به یک کارت شبکه دارید که می توانید از دو مدل IP Gateway و یا IP LINK استفاده نمایید.

تفاوت سانترال پاناسونیک سری TDA و TDE در بخش تلفن های IP نیز باعث می شود که تمایل شما به خرید TDE ها بیشتر شود.

برای اتصال سانترال TDA به تلفن Ip نیاز به کارت IP EXTENSION دارید. ولی سری های TDE نیاز به این کارت ندارند همچنین از سیپ فون ها نیز پشتیبانی کرده که در این حالت باز هم از نظر هزینه ای می توانند مقرون به صرفه تر باشند .تفاوت سانترال پاناسونیک سری TDA و TDE همچنین در بخش خرید لایسنس نیز به چشم می خورد برای تلفن های آی پی باید پس از نصب کارت NT به سراغ خرید لایسنس معتبر بروید که بتوانید از آن استفاده کنید پس منطقی ترین حالت خرید سانترال پاناسونیک TDE در همان ابتدای کار می باشد.

در بحث تفاوت  سانترال پاناسونیک سری TDA و TDE باید به خاطر داشته باشید که مدل های جدید نسبت به قدیمی تر ها ویژگی ها و امتیازات بیشتری دارند پس با کمی هزینه بیشتر می توانید از هزینه های آینده جلوگیری کنید. همچنین تصمیم گیرنده نهایی شما هستید. تفاوت سانترال پاناسونیک سری TDA و TDE در بخش های مختلف بررسی شد اما باز هم بسته به نوع نیاز و استفاده شما از سانترال ها می توانید هر یک از این دو مدل را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *