انواع تکنولوژی دوربین های مداربسته

دوربین های مداربسته

دوربین های آنالوگ : این نوع از دوربین های مداربسته روی بستر کابل های کواکسیال سوار می شوند.

 دوربین های HD : این نوع از دوربین های مداربسته روی بستر کابل های کواکسیال سوار می شوند.

دوربین های مداربسته شبکه یا IP : این نوع از دوربین های مداربسته روی بستر کابل های شبکه سوار می شوند.

انواع تکنولوژی دوربین های مداربستهانواع تکنولوژی دوربین های مداربسته

دوربین های مدار بسته آنالوگ 

این نوع دوربین های مدار بسته نسل قدیم سیستم های امنیتی می باشند و امروزه خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرند. حسن بزرگی که این نوع دوربین های مداربسته دارند قیمت ارزان و اقتصادی آنها می باشد. ولی از از لحاظ کیفیت ، از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند و بیشتربرای محیط هایی کاربرد دارند که از حساسیت بالایی برخوردار نیستند و بیشتر برای نظارت استفاده می شوند تا تشخیص چهره و مسائل امنیتی. پیشنهاد می شود از این دوربین ها استفاده نکنید.

دوربین های مدار بسته HD 

دوربین های مداربسته با تکنولوژی HD از کیفیت بالاتری نسبت به دوربین های مدار بسته آنالوگ برخوردار هستند و همینطور قیمت این محصولات بالاتر می باشد. در بازار ایران این محصولات هم بصورت وارداتی و هم بصورت مونتاژ داخل یافت می شوند.

دوربین های مداربسته HD عموما با سه تکنولوژی HDCVI و HDTVIو AHD در بازار به فروش می رسند.

دوربین های مداربسته AHD توی بازار ایران فراوانی بیشتری دارند و به صورت واراداتی و همینطور مونتاژ داخلی یافت می شوند.

دوربین های مداربسته HDCVI  مختص برند داهوا است که وارداتی می باشند.

و دوربین های مداربسته HDTVI  مختص دوربین های هایک ویژن است که وارداتی می باشند.

دوربین های مدار بسته HDTVI و HDCVI قیمت نسبتا بالاتری نسبت به دوربین های آنالوگ و AHD است.نکته:   دوربین های مدار بسته عموما با کیفیت دو مگاپیکسل استفاده می شوند ولی اگر کیفیت ، قدرت زوم بالا و رزولوشن تصویر برای شما از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است، می توانید از دوربین های مدار بسته داهوا یا هایک ویژن با کیفیت چهار مگاپیکسل استفاده کنید.

شما می توانید یکی از پرطرفدارترین دورین مداربسته، دوربین دام HDCVI داهوا مدل DH-HAC-T1A21P را در افرا ارتباط مشاهده کنید.

دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا IP 

این دوربین ها جدیدترین نسل دوربین های مدار بسته هستند و بیشتر برای سازمان ها، ادارات، ارگان های دولتی و در کل برای محیط هایی استفاده می شود که دوربین های مدار بسته با تعداد بالا نیاز دارند. این دوربین ها مزیت های زیادی دارند مثل کیفیت بالا، سرعت انتقال تصویر بالا، امکان پردازش های مختلف بر روی تصاویر و …. لازم به ذکر است که این محصولات از قیمت بالاتری نسبت به محصولات HD برخوردار هستند.

جمع بندی انتخاب نوع دوربین مداربسته

با توجه به توضیحات بیان شده اگر به تعداد دوربین های مدار بسته زیادی مثلا بالای 12 عدد برای یک محیط بزرگ نیازمندید از دوربین های مداربسته شبکه یا IP استفاده کنید ( البته این مورد به هندسته محیط شما نیز بستگی دارد ). در صورتی که تعداد دوربین های مدار بسته شما زیاد نباشد و برای محیط های داخل ساختمان قصد خرید یک یا دو عدد دوربین مدار بسته را دارید می توانید از دوربین های وای فای استفاده نمایید. در صورتی که علاوه بر محیط داخلی ساختمان قصد تجهیز محیط های خارجی مثل حیاط ، پارکینگ ، کوچه و … می توانید از دوربین های اقتصادی AHD استفاده نمایید و  برای محیطی که در معرض تابش های نور از جهات مختلف می باشد از دوربین های مداربسته HDTVI و یا HDCVI استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *