مزایای سرور HP

مزیت‌های سرور اچ پی چیست؟

اکنون که تا حدودی با تعریف سرور اچی پی و انواع آن آشنا شدیم، بیایید ببینیم مزیت‌های استفاده از سرور اچ پی چیست و به‌کار بردن آن چه نفعی برای ما دارد.

پاسخ به تقاضای مشتری برای سرورهای امن

به لطف زنجیره تامین امن سرور اچ پی، ضمن تضمین امنیت در برابر حملات سایبری در بخش‌های عمومی، بانکی، مالی و غیره، به تقاضای مشتریان برای یک پایگاه عرضه اضافی، افزایش انعطاف‌پذیری، شناسایی خطرات و کاهش ریسک ناشی از آن‌ها نیز پاسخ داده می‌شود. سرورهای HP جدید به لطف یک لایه امنیتی از پیش نصب‌شده، جامع‌ترین و کامل‌ترین حفاظت از داده‌ها را ارائه می‌کنند.
گسترش امنیت سرتاسری در طول چرخه عمر محصول این سرورها‌ امنیت از مرحله توزیع تا تک‌تک مراحل چرخه عمر، برای تضمین امنیت مزیت‌های زیر را ارائه می‌کنند:
• جلوگیری از بوت شدن سیستم‌عامل در مواقع خطر با فعال‌سازی بوت امن UEFI و به‌کارگیری تکنولوژی جدید برای اتصال بخش امنیتی به سیستم عامل سرور.
• امکان تایید یا رد کاربران در حالت امنیتی سرور.
• جلوگیری از دستکاری سفت‌افزارها، سخت‌افزارها یا سایر عوامل مخرب با قفل پیکربندی سرور.
• هشدار به مدیر سرور در صورت تشخیص هرگونه نفوذ.

ارائه انواع قابلیت‌های مختلف

یکی از ویژگی‌های حیرت‌انگیز سرور اچ پی ارائه انواع قابلیت‌های مختلف است؛ قابلیت‌هایی که در عین افزایش عملکرد سیستم، باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شوند. فرایند گسترش یا جمع‌و‌جور کردن کسب‌و‌کار راحت‌تر از همیشه قابل انجام است و به لطف فیبر داخلی و نرم‌افزار ارائه‌شده، مقیاس‌پذیری و انطباق‌پذیری سیستم تسریع می‌شود.

مدیریت کامل حجم کار در پردازش‌های تجاری

در دنیای امروز رشد تراکنش‌های تلفن همراه، استقرار ابر و شبکه‌های اجتماعی چشم‌انداز محاسبات را تغییر داده است. به‌نحوی که تصمیم‌گیری‌های بلادرنگ، پردازش تراکنش‌های آنلاین، پردازش‌های دسته‌ای، برنامه‌ریزی منابع سازمانی و برنامه‌های پایگاه داده از همیشه مهم‌تر هستند.این سرور با به‌روزرسانی مداوم برنامه‌ها به شما کمک می‌کند کسب‌و‌کار خود را به‌روز نگه دارید و از تجزیه و تحلیل بلادرنگ برای مدیریت کامل حجم کار در پردازش‌های تجاری بهره‌مند شوید.

بهینه‌سازی شبکه

حجم داده‌هایی که تکنولوژی اینترنت اشیا تولید می‌کند بالاست؛ در حالی که کنترل ایمن با محاسبات لبه این سرورها، این امکان را فراهم می‌کند تا داده‌ها را هرکجا هستید، با نهایت سرعت پردازش کنید.

رهایی از هرگونه پیچیدگی

راه اندازی سریع و نرم‌افزار مدیریت کاملا بصری سرور HP کمک می‌کند مدیریت کاملی روی سرور در مراحل مختلف چرخه عمر آن داشته باشید. برای کنترل بیشتر و کاهش هزینه‌های مالکیت می‌توان زیرساخت‌های سرور را خودکار کرد.
فراموش نکنید که سرورها برق مصرف می‌کنند و برق هزینه دارد. با مدیریت سرور HP می‌توان هزینه‌های انرژی را بی‌آنکه کوچکترین ضربه‌ای به عملکرد سیستم وارد شود، به میزان قابل توجهی کاهش داد

امکان نظارت مستمر بر سلامت سرور

به لطف قابلیت نظارت سرورهای اچ پی می‌توان از آنلاین بودن سرورها اطمینان حاصل کرد. مدیر سرور دید کاملی از سلامت سیستم خواهد داشت و می‌تواند با تنظیمات خاصی، بهره‌وری انرژی را به حداکثر برساند. حتی اگر فرصت کافی برای حضور همیشگی در محل دیتاسنتر را ندارید،‌ با این سرورها می‌توانید هرکجا هستید به سرور دسترسی داشته باشید.
به علاوه به لطف این سرورها می‌توان کنترل شبانه‌روزی بر سلامت سرور داشت؛ چراکه سرور اچ پی می‌تواند قبل از بروز خرگونه خرابی اطلاعات مفید بالقوه را ثبت کره و تجزیه و تحلیل را پنج برابر سریع‌تر کند.

ویژگی‌ های جالب سرور اچ پی

‍نمایش ویدیوها در عرض ۳ ثانیه

اولین ویژگی حیرت‌انگیز این سرورها قابلیت نمایش ویدیو در عرض ۳ ثانیه بعد از روشن کردن سرور است. این بازه زمانی با تاخیر یک تا دو دقیقه‌ای در سرورهای نسل قبلی قابل مقایسه نیست.

تامین هوشمند سرور اچ پی

هر آنچه برای راه‌اندازی و استقرار سیستم نیاز دارید، از قبل بارگذاری شده تا مراحل راه‌اندازی سرور ۴۵ درصد کمتر و ۳ برابر سریع‌تر باشد.

مدیریت بدون عامل

تمام عملکردهای مدیریت اجزای سیستم داخلی از جمله نظارت بر سلامت سرور و هشدار نفوذ بدون نصب هیچ گونه درایور یا عاملی اجرا می‌شوند. هوش پیشرفته سرور اچ پی عملکرد بالاتری برای سیستم‌های مدیریت شده ارائه می‌کند.

به‌روزرسانی هوشمند اچ پی

به لطف تکنولوژی به‌روزرسانی هوشمند می‌توان عملیات آپدیت را همزمان روز صدها سرور برنامه‌ریزی و اجرا کرد و مدت زمان مدیریت این عملیات را تا ۷۰ درصد کاهش داد.

ذخیره‌سازی هوشمند اچ پی

حاصل معماری حامل‌های درایو هوشمند و سرورهای اچ پی بهینه‌شده، یک سیستم متعادل متشکل از تکنولوژی ذخیره‌سازی هوشمند، HP SmartMemory و تکنولوژی شبکه انعطاف‌پذیر است که عملکرد ذخیره‌سازی داده را ۶ برابر سریع‌تر می‌کند.

امکان مشاهده و کنترل کامل بر کارایی انرژی

با هوشمندی فوق‌العاده زیاد در سه بعد موقعیت مکانی، میزان مصرف برق و نیازمندی‌های حرارتی، کاربران دید و کنترل زیادی بر کارایی انرژی دیتاسنتر به دست می‌آورند. به لطف این قابلیت می‌توان مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش و ظرفیت محاسباتی را افزایش داد. همچنین می‌توان خطاهای مربوط به پیکربندی سیستم برقی را از بین برد و میزان مصرف برق توسط رک سرور و خود سرور را دقیقا ردیابی کرد.

ارائه بینش آنلاین

اولین پورتال مدیریت و پشتیبانی مبتنی بر ابر به کاربران اجاره می‌دهد هرکجا که هستند، هر زمان بخواهند با هر دستگاهی که داشته باشند، سلامت سرور وقایع آن را ردیابی کرده و مشکلات پیش‌آمده را حل کنند.

طراحی زیبای سیستم

در سرورهای اچ پی به‌لطف طراحی زیبا و کابردی، مشکلات رایجی که باعث خرابی و از دست رفتن داده‌ها می‌شود، از میان برداشته می‌شود.

امکان شخصی‌سازی

مدیرانی که از سرور اچ پی استفاده می‌کنند، قادرند با سفارشی‌سازی شبکه سرور خود، بدون تعمیر زیرساخت‌های سرور، نیازهای آینده خود را تغییر دهند و از سطح بالاتری از انعطاف‌پذیری برخوردار باشند.

مزایای سرورهای HP

۱. عملکرد عالی

سرورهای HP توسط کارشناسان فناوری اطلاعات پیکربندی شده اند تا عملکردی استثنایی به شما ارائه دهند. همچنین HP خدمات پشتیبانی مشتری خوبی را برای هر نوع مشکلی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. سرور اچ پی در چندین نسل خود دگرگون شده و با تغییر زمان بهبود یافته است. بنابراین اگر به دنبال ایجاد یک مرکز داده جدید برای تجارت خود هستید، خرید سرور HP بهترین معامله برای تجارت شما است. بهترین عملکرد را از نظر قابلیت اطمینان و سازگاری ارائه می‌دهد.

۲. مقیاس پذیری

سرورها به طور خاص برای چندین رایانه برای اتصال و دسترسی به منابع طراحی شده اند. رایانه‌های شخصی استاندارد در این زمینه بسیار محدودتر هستند، بنابراین با افزایش نیازهای شما نمی‌توان آن‌ها را افزایش داد. در صورت تهیه سرورهای HP به راحتی میتوانید تجهیزات و تکنولوژی مورد نیاز خود را روی سرور پیاده سازی نموده و به راحتی نیازهای خود را برطرف نمایید.

۳. قابلیت اطمینان

سرورها با اجزای درجه بالاتر نسبت به رایانه‌های شخصی معمولی ساخته می‌شوند، به این معنی که قابل اعتمادتر هستند. علاوه بر این، اکثر سرورها دارای افزونگی داخلی هستند تا به جلوگیری از خرابی حتی در صورت خرابی یک قسمت کمک کنند. سرور‌های HP نیز در این زمینه بسیار عالی عملکرده و بهترین عملکرد را در رده خود دارا هستند.

۴. ظرفیت ذخیره‌سازی داده‌ها

سرورها معمولاً ظرفیت ذخیره سازی بالاتری نسبت به سایر سیستم‌های خانگی دارند زیرا می‌توان چندین دیسک را در آنها قرار داد. همه این دیسک‌ها را می‌توان به گونه ای پیکربندی کرد که برای کاربر شبیه یک دیسک واحد به نظر برسد و محافظت در برابر خرابی دیسک‌های منفرد توسط فناوری به نام RAID ارائه می‌شود. فناوری RAID داده‌های یکسانی را در چندین دیسک ذخیره می‌کند و می‌تواند دیسک‌های جداگانه را در صورت خرابی بازسازی کند. سرور‌های HP نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

۵. سرعت بالاتر

سرور Hp ظرفیت محاسبه دو برابر در هر وات را فراهم می‌کند و هزینه آن نیز پایین است. همچنین، عملکرد در سرورهای HP نیز بسیار خوب است زیرا تا 4 برابر عملکرد و انتقال داده سریع‌تر را ارائه می‌دهد.

انواع سرور HP:

از لحاظ فیزیکی

سرورهای HP (مخفف Hewlett-Packard) در خط سرور ProLiant در همه انواع سرورها، از جمله rack، tower، blade و scale-out خطوط ارائه شده‌اند. همچنین اچ پی یک MicroServer ProLiant به عنوان سروری جهت راه اندازی سرور مقرون به صرفه برای مشاغل کوچک با کمتر از 10 مشتری ارائه می‌دهد. در این مقاله توضیح می‌دهیم که کدام سرور اچ پی برای کدام عملکرد خاص مناسب تر است.

BL (BLADE)

BL بخشی از HP BladeSystem هستند. کریستا ساترویت، مدیر گروه، سرورهای HP BladeSystem، توضیح داده که این سرورها برای مراکز داده و استفاده با حافظه خارجی مناسب هستند. برای مثال، سری BL200 برای مشتریان کوچک و همچنین HPC طراحی شده است که از برنامه‌های کاربردی خوشه محاسباتی و سیستم عامل‌ها پشتیبانی می‌کند. مدل‌ها ی این نوع سرور عبارتند از: BL280c G6، NEW BL2x220c G7، NEW BL460c G7، NEW BL465c G7، NEW BL490c G7، NEW BL620c G7، NEW BL680c G7 و NEW BL685c G7.

DL

سرورهای DL برای مشاغلی که به ایمیل، شبکه، مجازی سازی و پیام رسانی نیاز دارند، بهترین کارایی را دارند. آنها کیفیت خوبی از قدرت محاسباتی را در یک فضای کوچک بسته بندی می‌کنند. مدل‌های این سری عبارتند از: DL120 G6، NEW DL120 G7، DL160 G6، DL165 G7، DL180 G6، DL320 G6، DL370 G6، DL360 G7، DL380 G7، NEW DL385 G7، DL580 G580 G570L، DL580 G570L و DL (سرورهای چند نود DL2000).

یکی از پر فروش ترین سرور HP سرور HP مدل DL380 G9 8SFF می باشد.

ML

سرورهای HP ProLiant ML برای دفاتر راه دور و شعبه‌هایی که نیاز به شبکه، فایل و چاپ و دسترسی به اینترنت مشترک و همچنین فضای ذخیره سازی داخلی فراوان دارند، بهترین هستند. سرورهای ارائه شده عبارتند از سرورهای ML110 G6، NEW ML110 G7، ML150 G6، ML330 G6، ML350 G6، ML370 G6 و ML310 G5p.

SL

سرور HP ProLiant 8th GEN SL با معماری HP ProActive Insight سطوح حتی بیشتری از پیکربندی را برای کارایی بالا و استقرار مقیاس‌پذیر ارائه می‌دهد تا به کاهش هزینه کل کمک کند. حداکثر چهار گره ProLiant SL250s Gen8، در قالب ماژولار 4U، در سیستم مقیاس پذیر HP s6500 قرار می‌گیرند. علاوه بر این، هر گره می‌تواند تا سه پردازنده گرافیکی یا چهار‌هارد دیسک 2.5 اینچی اضافی را پشتیبانی کند. سرور ProLiant SL250s Gen8 افزایش 25 درصدی در پهنای باند حافظه را برای بهبود عملکرد برای برنامه‌های خاص ارائه می‌دهد. ProLiant SL250s با تحقق وعده اتوماسیون چرخه عمر سرور، دارای سیستم انحصاری HP Active Health است که نظارت مستمر، فعال و پیشگیرانه را برای بیش از 1600 پارامتر سیستم با تاثیر صفر بر عملکرد برنامه ارائه می‌دهد.

براساس پیکربندی

سرور‌های HP انواع گوناگونی دارند و از لحاظ مختلف تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه شرح داده شده است.

نوع پردازنده

سرور‌های اچی پی بر اساس نوع پردازنده به شرح زیر تقسیم بندی میشوند.
G7 > XEON X5600 Series – XEON E5600 Series – XEON L5600 Series
در سری‌های G7، حداکثر پردازنده‌های 12 هسته ای (در صورت استفاده از دو پردازنده در سرور) XEON X5600 Series – XEON E5600 Series XEON L5600 Series ارائه میشوند.
G8 > E5-2600 v2 Series – E5-2600 Series
در سری‌های G8، حداکثر پردازنده‌های 20 (در صورت استفاده از دو پردازنده در سرور) هسته ای سری E5-2600 v2 Series – E5-2600 Series ارائه میشوند.
G9 > E5-2600v4 series – E5-2600v3 series
در سری‌های G9، حداکثر پردازنده‌های 48 هسته ای (در صورت استفاده از دو پردازنده در سرور) سری E5-2600v4 series – E5-2600v3 series ارائه میشوند.
G10 > Xeon-Platinum – Xeon-Gold – Xeon-Silver
در سری‌های G10، حداکثر پردازنده‌های 56 هسته ای (در صورت استفاده از دو پردازنده در سرور) سری Xeon-Platinum – Xeon-Gold – Xeon-Silver ارائه میشوند.

 معماری رم

G7 > 384G
حداکثر رم ddr3 قابل استفاده در سری G7 سرورهای اچ پی، 384 گیگابایت می‌باشد. این سری از سرورهای اچ پی از دیسک‌های sas و sata و sata ssd پشتیبانی می‌کنند.
G8 > 512G
حداکثر رم ddr3 قابل استفاده در سری G8 سرورهای اچ پی، 512 گیگابایت می‌باشد. این سری از سرورهای اچ پی از دیسک‌های sas و sata و sata ssd پشتیبانی می‌کنند.
G9 > 3TB
حداکثر رم ddr4 قابل استفاده در سری G9 سرورهای اچ پی، 3 ترابایت می‌باشد. این سری از سرورهای اچ پی از دیسک‌های sas و sata و sata ssd پشتیبانی می‌کنند.
G10 > 3TB
حداکثر رم ddr4 قابل استفاده در سری G9 سرورهای اچ پی، 3 ترابایت می‌باشد. توجه داشته باشید که در سری G10 حافظه nvme ssd قابل استفاده است و همچنین نظیر باقی سری‌ها، g10 از دیسک‌های sas و sata و sata ssd نیز پشتیبانی می‌کنند.

بر اساس ILO

Integrated Lights-Out (iLO) یک پردازنده مدیریت سرور از راه دور است که بر روی بردهای سیستم سرورهای HP ProLiant و Blade تعبیه شده است و امکان کنترل و نظارت بر سرورهای اچ پی را از راه دور فراهم می‌کند. همچنین iLO یک کنسول مبتنی بر وب از راه دور ارائه می‌دهد که می‌تواند برای مدیریت سرور از راه دور استفاده شود.

هر نسل سرور جدید که توسط شرکت اچ پی معرفی می‌شود، دارای نسخه iLO مختص خود می‌باشد. در صورت نیاز به خرید سرور اچ پی میتوانید سری‌های مختلف را بر اساس ILO به شرح زیر تقسیم بندی نمایید.
G7 > ILO3
سرور‌های سری G7 سرور اچ پی، از نسخه ILO3 استفاده میکنند.
G8 > ILO3 – ILO4
سرور‌های سری G8 سرور اچ پی، از نسخه ILO4 استفاده میکنند.
G9 > ILO4
سرور‌های سری G9 سرور اچ پی، از نسخه ILO4 استفاده میکنند.
G10 > ILO4 – ILO5
سرور‌های سری G10 سرور اچ پی، از نسخه ILO5 استفاده میکنند که دارای امکانات بیشتری نسبت به نسخه‌های قبل تر میباشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *